سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   سلامت  »   پرهیز غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا
923 views
۲۱ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۹
پرهیز غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا

سلامت

پرهیز غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا

دانستن دستور پرهیز غذایی باعث جلوگیری از درد و ناراحتی‌های مرتبط با بیماری شده و مانع از پیدایش سنگ‌های جدید خواهد شد.

سنگ صفرا زمانی پدید می‌آید که رسوب بلورین مایعات هاضمه در کیسه صفرا انباشته شود. سنگ صفرا معمولا به علت انباشت بیش از اندازه کلسترول در صفرا ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از درد ناشی از سنگ کیسه صفرا، به بیماران توصیه می‌شود که رژیم غذایی خود را تغییر دهنددانستن دستور پرهیز غذایی باعث جلوگیری از درد و ناراحتی‌های مرتبط با بیماری شده و مانع از پیدایش سنگ‌های جدید خواهد شد. حذف غذاهای پر خطر از برنامه غذایی نقش بسزایی در کاهش درد و ناراحتی‌های مربوط به سنگ صفرا دارد.
بنا به توصیه پزشکان، بیماران باید از مصرف تخم‌مرغ بپرهیزند؛ چون کلسترول بالایی دارد و کیسه صفرا را در معرض ابتلا به آلرژی‌های غذایی قرار می‌دهد. بر اساس تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، تخم‌مرغ یک غذای آلرژی‌زا با کلسترول بالا است. این دو عامل نقش قابل توجهی در التهاب کیسه صفرا دارند.
دپارتمان تغذیه و رژیم غذایی نورفولک و بیمارستان دانشگاه نورویچ در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که گوشت پر چرب برای بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا بسیار مضر است. گوشت قرمز، گوشت خوک، سوسیس و کالباس و ماهی‌های روغنی از جمله مواردی هستند که باید از آنها اجتناب شود. به بیماران توصیه می‌شود که به جای گوشت‌های پر چرب از منابع پروتئینی بدون چربی مانند ماهی‌های آب سرد، مرغ و بوقلمون استفاده کنند. پوست و چربی‌های اضافی مرغ باید برداشته شوند تا سنگ کیسه صفرا تحریک نشود.
مواد غذایی سرخ کردنی نیز باید از رژیم غذایی حذف شوند. مصرف غذاهای فست‌فود به دلیل سطح بالای چربی‌های اشباعی که دارند توصیه نمی‌شود. مواد غذایی سرخ کردنی با روغن هیدروژنه، چربی ترانس و چربی‌های اشباع باعث تشدید درد سنگ صفرا و ناراحتی‌های دیگر می‌شوند. برای سرخ کردن از روغن زیتون و یا کلزا به عنوان یک جایگزین سالم استفاده کنید.

(منبع: webmd)

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سلامت

آدامس قورت دادن بسیارخطرناک است
- حتما شما هم از زمان کودکی هشدارهای مختلفی درباره مضرات قورت دادن آدامس شنیده‌اید و حتی بعضی‌ها گفته‌اند که آدامس 7 سال در معده‌تان باقی می‌ماند! اما این حرفها چقدر واقعیت دارد؟
حمایت ۱۷۰۰هزارتومان اززوجین نابارور
دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری به موضوع تقاضای القایی در افزایش بار مراجعات به مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی بار مراجعات به بیمارستان های دانشگاهی و دولتی بودیم که ناشی از عوامل گوناگونی بوده است.
ناسابرای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان درفضا بیمارستان می سازد
گروهی از کارشناسان برای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان در حال همکاری با ناسا هستند. آنها با شناخت نیازهای فضانوردان در فضا و ایجاد شرایطی برای اقدامات اضطراری می‌خواهند نیازهای آنها را در سفرهای بلند مدت فضایی برطرف کنند.
هشدار درباره خواب‌آلودگی بی‌موقع مردها
محققان دریافته‌اند که احساس خستگی زودهنگام در مردان می تواند از علائم هشدار دهنده اصلی ابتلا به پرفشاری خون باشد. این مطالعه تازه نشان می دهد مردانی که در ابتدای شب به خواب می روند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به پرفشاری خون هستند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.