سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   اجتماعی  »   هلالی که پانورامای تفرقه جهان اسلام شد/ صلاح الدین خدیو
316 views
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۵:۲۱
هلالی که پانورامای تفرقه جهان اسلام شد/ صلاح الدین خدیو

هلالی که پانورامای تفرقه جهان اسلام شد/ صلاح الدین خدیو

صلاح الدین خدیو  آغاز عید سعید فطر در جهان اسلام و تاثیر مسائل حاد سیاسی در اختلاف آرای تعیین روز عید را خوانید

درحالیکه فرض بر این است که یکی از کارکردهای جشنها و آئین های مذهبی، همگرایی و هویت بخشی از طریق بازنمایی اشتراکات و شباهتها و تاکید بر تمایز و تفاوت با دیگران است، عید فطر امسال نه تنها به نمایش وحدت جهان اسلامی تبدیل نشد، بلکه عملا به فرصتی برای نشان دادن تشتت و دوپارگی و چندپارگیهای آن بدل گردید.

سه شنبه عید است یا چهارشنبه؟ می توان درباره این پرسش بر اساس استنتاجات فقهی و تفاوت افقهای جغرافیایی به بحث نشست و بروز اختلاف در آن را قابل قبول دانست. اما مشکل اینجاست که امسال در خاورمیانه عربی و در کشورهای هم افق و هم مذهب هم ناهماهنگی و پراکندگی بی سابقه ای بروز پیدا کرد.

در حالیکه کشورهای حاشیه خلیج فارس، جملگی روز سه شنبه را بعنوان اولین روز ماه شوال جشن گرفتند، در همسایگی آنها مصر و اردن و فلسطین چهارشنبه را عید فطر اعلام کردند.

در داخل مصر تشتت آرا و اختلاف نظر کم مانده بود به بروز یک رسوایی منجر شود. الازهر چهارشنبه را عید اعلام کرد ولی الاهرام و روزنامه ها و رسانه های معتبر غروب روز دوشنبه خبر رویت هلال شوال را منتشر و گفتند که سه شنبه عید است. در نهایت دولت ناچار به مداخله شد و در این دعوا جانب الازهر را گرفت که قدیمی ترین نهاد مذهبی اسلام سنی محسوب می شود.

از قضا رخداد امروز از این حیث مهم است که می تواند نشانه ای مهم دال بر زوال نقش سنتی مصر بعنوان یکی از مراکز تولید معرفت دینی جهان اسلام تلقی شود. سایر قطب ها عبارتند از ایران، عربستان، ترکیه و تا حدودی پاکستان که نقش محوری را در تولید گفتارهای دینی و پارادایم های مذهبی به عهده دارند.

در لیبی هم اتفاقی مشابه مصر رخ داد. هر دو دولت موسوم به وفاق ـ مستقر در طرابلس ـ و دولت خلیفه حفتر ـ مستقر در بنغازی ـ علیرغم تخاصم با هم به طور جداگانه چهارشنبه را به عنوان عید اعلام کردند، اما هردو ساعاتی بعد از مردم پوزش خواسته و سه شنبه را جایگزین کردند!

در کشورهای اصطلاحا ضعیف و ناتوان که اثر چندانی از دولت ملی نیست، وضع از این هم بدتر بود. در عراق دیوان وقف سنی و وزارت اوقاف اقلیم کردستان روز سه شنبه و آیت الله سیستانی روز چهارشنبه را عید اعلام نمود.

در سوریه دولت چهارشنبه را عید اعلام کرد، اما دولت خودخوانده مخالفان در ادلب و منطقه تحت کنترل ترکیه امروز را بخاطر پایان ماه رمضان جشن گرفتند.

فدراسیون خودمختار کردها در سوریه هم ترجیح داد با مخالفان جشن نگیرد و چهارشنبه را عید اعلام کرد. این تصمیم خودمختاری کردها در سوریه مغایر اعلام کردهای عراق بعنوان هم کیشان شافعی مذهب و همسایه شان بود.

در لبنان نیز سنی ها و شیعیان میان روزهای سه شنبه و چهارشنبه تقسیم شدند. ترکیه نیز بر اساس تقویم فلکی از ابتدا تکلیف خود را روشن و پیشاپیش در اعلام روز سه شنبه تردیدی نداشت.

ایران اما امسال تجربه به نسبت متفاوتی را از سر گذراند. در حالیکه در سالهای گذشته در اعلام آغاز و پایان رمضان جداسری پیشه می کرد، امسال در شرق و غرب عالم اسلامی کشورهای مهم و متعددی را در کنار خود داشت.

جدای برخی الزامات دولت ـ ملت و تضاد و آشتی ناپذیری آن با مفهوم موسع امت و تلقی مجموعه مسلمانان بعنوان ” ملت اسلام ” که از دیرباز باعث و بانی اختلافات و چالش ها در این حوزه بوده، نمی توان نقش مسائل حاد سیاسی سالهای اخیر و بحران ها و انشقاق های فعلی را در بروز این وضعیت نادیده گرفت.

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اجتماعی

جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود
در این راستا شرکت ارتباطات سیار ایران با هدف تسهیل شرایط برگزاری دادگاه‌ها، سرویس برگزاری آنلاین دادگاه‌ها را برای قوه قضاییه به شکل پایلوت و در سطح ملی اجرایی کرده است.
۱۰ مصدوم در آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره)
آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت.
رویکرد اقتصادی دولت تغییر کند/مجلس به تعطیلات نرود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که تیم و رویکرد اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفت: مجلس به جای تعطیلات جلسه بگذارد و از تیم های کارشناس خبره بهره ببرد.
اخطارسرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه به هنجارشکنی مراسم چهارشنبه سوری
سرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه درگفتگو با مدیر سایت وکانال خبری نالوس باس ،با بیان اینکه برگزاری جشن‌های مختلف از جمله چهارشنبه سوری فرصتی برای ایجاد همدلی و افزایش تعامل اجتماعی است، افزود:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.