سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   سلامت  »   مواظب تغییر رنگ خال های بدن خود باشید
997 views
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۴۸
مواظب تغییر رنگ خال های بدن خود باشید

سلامت

مواظب تغییر رنگ خال های بدن خود باشید

یزدان‌پناه، بهترین زمان بررسی پوست را بعد از دوش گرفتن و مرطوب بودن بدن عنوان کرد و افزود: در این زمان تغییرات پوست و خال‌های بدن به خوبی خود را نشان می‌دهد. علاوه بر خال‌ها افراد باید به زخم‌هایی هم که دیر خوب می‌شوند و بیش از یک ماه برروی پوست باقی می‌مانند، دقت داشته و به آنها مشکوک شوند.

کارشناس مسئول برنامه سرطان مرکز بهداشت استان کرمانشاه، تغییر شکل و رنگ خال‌ها را یکی از نشانه‌های بارز سرطان پوست عنوان کرد.

سحر یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه کرمانشاه، سرطان پوست را یکی از سرطان‌های شایع عنوان کرد و درباره چرایی شیوع بالای این سرطان، گفت: مشاغلی مانند کشاورزی و قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور آفتاب در افزایش آمار سرطان پوست موثر است.

یزدان پناه اظهار کرد: پوست بزرگ‌ترین اندام بدن است که از بدن در برابر عفونت‌ها، گرما و سرما، انواع میکروب‌ها و نور خورشید محافظت کرده و به ذخیره چربی و ویتامین D کمک می‌کند.

وی با اشاره به وجود سه نوع سرطان پوست، گفت: سرطان سلول‌های پایه‌ای پوست شایع‌ترین نوع سرطان پوست است که بصورت برجستگی‌های قرمزرنگ و براق بر روی پوست، خود را نشان می‌دهد.

یزدان پناه افزود: این برجستگی‌های قرمز رنگ دیر خوب شده، رشد آنها کند است و بیشتر در نواحی صورت و گردن که در معرض نور خورشید است، دیده می‌شوند و به ندرت دیگر اعضای بدن را درگیر می‌کنند. این نوع سرطان پوست در صورت تشخیص زودهنگام، به راحتی قابل درمان است.

یزدان پناه سرطان سلول‌های سنگفرشی را نوع دیگر سرطان پوست عنوان کرد و افزود: این نوع سرطان بیشتر در ناحیه لب و گوش‌ها دیده می‌شود. این نوع سرطان پوست می‌تواند ریشه بدواند و اعضای دیگر بدن را هم درگیر کند، لذا تشخیص زودهنگام نقش موثری در درمان آن دارد. یکی از راه‌های تشخیص این نوع سرطان، خارج شدن پوست از حالت عادی و تغییر شکل خال‌های پوستی است.

وی، ملانوم بدخیم را بدترین نوع سرطان پوست عنوان کرد و افزود: این نوع سرطان پوست در هر قسمتی از پوست بدن می‌تواند خود را نشان دهد و به سرعت هم گسترش پیدا می‌کند. برای تشخیص این نوع سرطان باید به تغییر شکل و رنگ خال‌ها دقت شده و باید به دقت خال‌های جدید بوجود آمده را بررسی کرد. در همین راستا هر فردی باید خال‌های خود را به طور مرتب بررسی کند و تغییرات آنها را مدنظر قرار دهد و درصورت مشاهده مورد مشکوک حتما به پزشک مراجعه کند.

کارشناس مسئول برنامه سرطان مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه، اشعه ماوراءبنفش را یکی از عوامل اصلی زمینه‌ساز ابتلا به سرطان پوست عنوان کرد و افزود: این اشعه می‌تواند از طریق نور خورشید، استفاده از دستگاه برنزه کننده پوست یا لامپ‌های خورشیدی به پوست برسد. اشعه ماوراءبنفش تنها مختص روزهای آفتابی نبوده، بلکه در روزهای سرد و ابری نیز این اشعه در محیط وجود دارد و باید در مقابل آن از پوست محافظت کرد. در همین راستا توصیه می‌شود افراد حتما از وسایل محافظتی در برابر نورخورشید مانند کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

وی با بیان اینکه SPF کرم‌های ضد آفتاب برروی جلد آنها مشخص شده است، گفت: ترجیحا افراد باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که SPF آن بیشتر از ۳۰ باشد. برخی مواد آرایشی دارای SPF هستند و البته این مواد نمی‌توانند جایگزین ضد آفتاب شوند. همچنین افراد جهت محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراءبنفش باید از برنزه کردن پوست خودداری کنند.

یزدان پناه اظهار کرد: راهکارهای دیگر پیشگیری از ابتلا به سرطان، مراقبت و درمان مطلوب محل زخم‌های قدیمی و سوختگی‌های پوست است، زیرا این زخم‌ها می‌توانند زمینه‌ساز ابتلا به سرطان شوند. همچنین تماس طولانی مدت با “آرسنیک” هم در بروز سرطان پوست نقش موثری دارد و افراد باید از تماس با اینگونه مواد اجتناب کنند.

کارشناس مسئول برنامه سرطان مرکز بهداشت استان کرمانشاه، ضعف سیستم ایمنی بدن را نیز یکی از عوامل زمینه ساز ابتلا به سرطان پوست عنوان کرد و افزود: بیماران مبتلا بهHIV و نیز بیماران پیوندی که به دلیل پیوند عضو مجبور به استفاده از داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون‌ها هستند، بیش از افراد عادی در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند.

وی با بیان اینکه خال‌ها معمولا گرد یا بیضی شکل با حاشیه صاف هستند، گفت: هرگونه تغییر شکل غیرعادی خال‌ها و نیز بی‌نظمی حاشیه آنها می‌تواند علامتی برای سرطان پوست باشد. اندازه خال‌های معمولی کمتر از شش میلی‌متر است و در صورت بزرگ شدن بیش از اندازه خال‌ها باید حتما به پزشک مراجعه کرد.

خبرگزار ایران ایسنا

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سلامت

آدامس قورت دادن بسیارخطرناک است
- حتما شما هم از زمان کودکی هشدارهای مختلفی درباره مضرات قورت دادن آدامس شنیده‌اید و حتی بعضی‌ها گفته‌اند که آدامس 7 سال در معده‌تان باقی می‌ماند! اما این حرفها چقدر واقعیت دارد؟
حمایت ۱۷۰۰هزارتومان اززوجین نابارور
دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری به موضوع تقاضای القایی در افزایش بار مراجعات به مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی بار مراجعات به بیمارستان های دانشگاهی و دولتی بودیم که ناشی از عوامل گوناگونی بوده است.
ناسابرای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان درفضا بیمارستان می سازد
گروهی از کارشناسان برای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان در حال همکاری با ناسا هستند. آنها با شناخت نیازهای فضانوردان در فضا و ایجاد شرایطی برای اقدامات اضطراری می‌خواهند نیازهای آنها را در سفرهای بلند مدت فضایی برطرف کنند.
هشدار درباره خواب‌آلودگی بی‌موقع مردها
محققان دریافته‌اند که احساس خستگی زودهنگام در مردان می تواند از علائم هشدار دهنده اصلی ابتلا به پرفشاری خون باشد. این مطالعه تازه نشان می دهد مردانی که در ابتدای شب به خواب می روند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به پرفشاری خون هستند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.