چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، حضور گسترده مردم شریف شهر وبخش نالوس درراهپیمایی ۲۲بهمن به روایت تصویر در 1 هفته قبل منتشر شده است .
»   اجتماعی  »   رویکرد اقتصادی دولت تغییر کند/مجلس به تعطیلات نرود
212 views
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۲۳:۴۴
رویکرد اقتصادی دولت تغییر کند/مجلس به تعطیلات نرود

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

رویکرد اقتصادی دولت تغییر کند/مجلس به تعطیلات نرود

شفافیت آراء یکی از ضروریات مجلس است و ممکن است مباحث محرمانه در مجلس باشد که در جلسات غیرعلنی مطرح شود ولی نباید مطلبی را از مردم پنهان کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که تیم و رویکرد اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفت: مجلس به جای تعطیلات جلسه بگذارد و از تیم های کارشناس خبره بهره ببرد.

به گزارش نالوس باس به نقل از مهر، محمد مهدی زاهدی اظهار کرد: شفافیت آراء یکی از ضروریات مجلس است و ممکن است مباحث محرمانه در مجلس باشد که در جلسات غیرعلنی مطرح شود ولی نباید مطلبی را از مردم پنهان کرد.

وی افزود: روز گذشته اتفاق بدی در مجلس افتاد با این که بیش از ۲۰۰ نماینده طرح شفافیت آراء را امضا کرده بودند ولی این لایحه رای نیاورد.

زاهدی ادامه داد: مجلس نیاز به شفافیت آراء دارد که به افکار عمومی بگوید که با چه چیزی موافق هستند و این امر که امضاء کردند ولی به آن رای ندادند چیزی جز نفاق را نشان نمی دهد.

وی افزود: طرح شفافیت در کل حوزه عملکرد نمایندگان که دامنه وسیعتری از شفافیت آراء دارد به امضای ۱۹۶ نفر رسیده که امیدواریم این لایحه رای بیاورد.

زاهدی گفت: ارزش پول ما حداقل نصف شده و قدرت خرید هم پایین آمده است، اقشار مستضعف فقیرتر شده و خط فقر هم افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: دولت باید در پرداختی حقوق بگیران و حمایت از اقشار مستضعف تجدیدنظر کند و بسته های حمایتی برای آن ها قرار دهد.

قوا هنوز احساس نکرده اند که ما در جنگ اقتصادی هستیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سه اتفاق بزرگ باید در دولت، قوه قضاییه و مجلس اتفاق بیفتد؛ این سه قوه هنوز احساس کردند که ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید شرایط جنگ اقتصادی را در کل کشور دنبال کنیم.

زاهدی افزود: در برخی مواقع پنهان کاری هایی از مردم داریم و سعی می‌کنیم با سیلی صورت خودمان را سرخ نگه داریم و این درست نیست.

وی گفت: رئیس‌جمهور باید متوجه این امر شده باشد که تیم اقتصادی وی توانایی و قدرت مدیریت ندارد و بسیاری از مشکلات ایجاد شده به خاطر همین مسئله است، باید عزم خود را جزم کند و تیم اقتصادی را کنار بگذارد.

زاهدی افزود: تنها تغییر تیم اقتصادی کافی نیست بلکه باید رویکردهای اقتصادی هم تغییر کند و متناسب با جنگ اقتصادی شود، در این شرایط باید دور زدن تحریم‌ها اصل باشد.

نگاه ما به بیگانه نباشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: اروپا نمی تواند از آمریکا جدا شود زیرا منافع آنها مشترک است، این تفکر اشتباه است که ما منتظر آن ها هستیم نباید منافع ملی کشور را به تصمیم گیری برخی از کشورها منوط کنیم باید از ظرفیت خودمان استفاده کنیم و نگاه ما به بیگانه نباشد.

زاهدی در خصوص عملکرد قوه قضایی گفت: آن ها باید قاطعانه با مفسدان اقتصادی به خصوص مفسدان اقتصادی شناسنامه‌دار و نزدیک به محافل سیاسی برخورد قاطع و چکشی و آهنین داشته باشند؛ اخیراً برخی از دادگاه‌ها علنی شده و قدم مثبتی است که باید پیش از این ها اتفاق می افتاد.

وی تسامح قوه قضاییه را از دلایل فساد در کشور عنوان کرد و افزود: باید با قضات متخلف برخورد سنگین شود.

مجلس به تعطیلات نرود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص مجلس گفت: از حضور در برخی از جلسات متأثر می‌شوم چرا باید مجلس طرح‌ها و لوایحی را اکنون بررسی کند که هیچ برنامه‌ای در جنگ اقتصادی ندارد.

وی اضافه کرد: مجلس به جای تعطیلات باید از صبح تا شب جلسه متعدد بگذارد و از کارشناسان ورزیده، خبره و نظریه پرداز در حوزه اقتصادی بهره برد.

زاهدی بیان کرد: مجلس کارشناس به معنای واقعی که نظریه پرداز باشد ندارد. باید تیم اقتصادی دولت در مجلس وجود داشته باشد و نظریات مختلف را رصد کنند و بر اساس آنها راه حل مشترکی اخذ شود.

وی تصریح کرد: اگر این اتفاقات بیفتد ظرف چهار ماه کشور به حالت قبلی خود بر می گردد و مردم هم اعتماد می‌کنند.

برخی از نمایندگان الفبای سیاسی را نمی شناسند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که خانه احزاب باید از قدرت حزب ها دفاع کند، اظهار کرد: نظام انتخاباتی ما اگر به همین نحو ادامه یابد ضربه‌هایی را به کشور وارد خواهد کرد، در کشور ما بیش از اندازه آزادی در حوزه انتخابات وجود دارد و این باعث می شود کسانی که الفبای سیاسی را ندارند و منافع ملی را نمی شناسند کشور را فدای منافع جریانی شهر و روستای خود کنند.

وی افزود: باید به احزاب قدرت دهیم آن ها پای انتخابات بیایند زیرا آن ها استراتژی، تشکیلات، چشم انداز و برنامه دارد و پاسخگوی ملت خواهند بود.

تغییر آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی

زاهدی در خصوص آموزش عالی گفت: نتوانستیم برای رفع نیازهای کشور پایگاه علمی خوبی ایجاد کنیم، مهمترین مسئله در آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه است که این آیین نامه باید تغییر کند.

وی تأکید کرد: این اشتباه فاحش است که استخدامی را بر اساس چهارچوب مقالات می بندیم باید دانست که مقالات برای کشور خلق ثروت نمی‌کند بلکه باید آن به فناوری و سپس تجاری سازی شود، باید به سمت فناوری و شکوفایی در حوزه علوم و فناوری حرکت کرد.

زاهدی از این که دانشگاه ها برای استخدام مقاله را اولویت قرار می‌دهند اظهار تأسف کرد و گفت: نباید خلاقیت و فناوری را ندید گرفت، هنوز آیین نامه ارتقاء هیئت علمی بر اساس آیین‌نامه نسل دوم است و این خود اثرش را در جذب هیئت علمی می گذارد.

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اجتماعی

هلالی که پانورامای تفرقه جهان اسلام شد/ صلاح الدین خدیو
صلاح الدین خدیو  آغاز عید سعید فطر در جهان اسلام و تاثیر مسائل حاد سیاسی در اختلاف آرای تعیین روز عید را خوانید
۱۰ مصدوم در آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره)
آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت.
اخطارسرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه به هنجارشکنی مراسم چهارشنبه سوری
سرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه درگفتگو با مدیر سایت وکانال خبری نالوس باس ،با بیان اینکه برگزاری جشن‌های مختلف از جمله چهارشنبه سوری فرصتی برای ایجاد همدلی و افزایش تعامل اجتماعی است، افزود:
چرا رسانه‌هایمان چندان تاثیرگذار نیستند؟
رسانه‌ها نیز به همین صورت می‌توانند جریان بازدارندگی داشته باشند. همین که رسانه‌ها موضوعات را درست رصد و تحلیل کنند باعث می‌شود تا عده‌ای به خاطر ترس از برملا شدن دست به انجام هر کاری ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.