پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   اقتصادی  »   رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، 13 میلیارد دلار از محل درآمد ارزی تخصیص یافت.
432 views
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۲۱:۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، ۱۳ میلیارد دلار از محل درآمد ارزی تخصیص یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، ۱۳ میلیارد دلار از محل درآمد ارزی تخصیص یافت.

برای تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، 13 میلیارد دلار از محل درآمد ارزی تخصیص یافت.

محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی در مشهد افزود: با توجه به آثار تحریم در قیمت کالاها، بسته تامین معیشت با هدف کاهش فشار به اقشار کم درآمد آماده و قطعی شده است.

وی اظهار داشت: بسته های مربوط به مواجهه با شرایط اقتصادی جدید و آثار تحریم ها ویژه تولیدکنندگان، کارمندان، حقوق بگیران و پیمانکاران نیز تهیه شده است.
 
به گزارش ایرنا، نوبخت گفت: در برنامه ششم توسعه با چالش هایی مواجه هستیم که نقیصه این برنامه باید با برنامه های تکمیلی جبران شود تا واقع بینانه به سوی اهداف توسعه پیش رویم.
 
وی افزود: بر اساس گزارش های رسمی در پنج ماه ابتدای امسال همچنان با شاخص های مطلوب و رضایت بخش رو به رو هستیم اما روند کار به سویی می رود که باید آمادگی داشت و پیش بینی‌های لازم نسبت به آینده و تحریم های جدید را انجام دهیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دو مجموعه تحریم ۹۰ و ۱۲۰ روزه را پیش رو داشتیم، اظهار داشت: در این ارتباط تدوین برنامه جامع مقابله با تحریم در دستور کار قرار گرفت و در این برنامه آسیب های دستگاه های اجرایی و راهکارها برای کاهش آسیب ها در نظر گرفته شد و برای ۱۴ دستگاه بسته های لازم مواجهه با تحریم تهیه و به سران سه قوه ارایه شد.
 
* رشد ۴۸ درصدی تحقق منابع
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا ۲۵ مرداد ماه امسال ۱۱۸ هزار میلیارد تومان از بودجه در بخش منابع تحقق یافته که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۸ درصد افزایش داشته است.
 
نوبخت افزود: همچنین آنچه تاکنون در بخش هزینه ای بودجه پرداخت شده نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد رشد داشته است.
 
وی اظهار داشت: در بخش تملک دارایی های سرمایه ای نیز ۵۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشتیم و به طرح های عمرانی ۲۴۳ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال پرداخت شد. 
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون ۵۰ هزار میلیارد ریال به گندمکاران پرداخت شده و بخش دوم پرداختی نیز از شنبه آینده آغاز می شود.
 
نوبخت افزود: معوقات فرهنگیان بازنشسته نیز تا پایان شهریور ماه پرداخت می شود.
 
وی ادامه داد: تاکنون یک ریال از خزانه برای هدفمندی یارانه ها برداشت نشده درحالی که پارسال ۱۳۰ هزار میلیارد ریال برای هدفمندی یارانه ها از خزانه برداشت شد.
 
* ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار اشتغال
 
نوبخت اظهار داشت: ۷۱۱ هزار جوان در بهار امسال وارد بازار کار شدند ولی برای ۷۵۶ هزار نفر شغل ایجاد شد و در این مدت تعداد بیکاران نه تنها افزایش نداشت بلکه این تعداد کاهش یافت. هرچند تعداد بیکاران باز هم زیاد است اما عملکرد دولت نسبت به پنج سال گذشته مثبت بوده است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: برای سال جاری یک میلیون و ۳۳ هزار اشتغال ایجاد شده که برای تحقق آن ۱۲ برنامه در زمینه هایی نظیر بازسازی بافت فرسوده، کشت گلخانه ای، گردشگری، میراث فرهنگی، سیاستهای فعال بازار کار و صنایع، تهیه و اعتبارات لازم در نظر گرفته شده است. همچنین یک میلیارد دلار پول نقد در اختیار داریم که برای تسهیلات در این بخش می توانیم از آن استفاده کنیم.
 
* کاهش درآمد نفتی
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تحریم ها در سطح کلان و فرابخش نیز روی بودجه تاثیرگذار است، افزود: در بخش صادرات نفت نیز به دلیل تحریم بانکی دچار مشکل می شویم که برای این مهم نیز برنامه واقع بینانه در نظر گرفته شد. 
 
وی اظهار داشت: در پنج ماه ابتدای سال جاری روزانه ۲ میلیون و ۴۵۷ هزار بشکه نفت صادر شد که پیش بینی ما صدور ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه بود.
 
وی گفت: همچنین در بودجه امسال پیش بینی شده بود هر بشکه به مبلغ ۵۵ دلار صادر شود که این رقم به ۷۰ دلار و ۵۰ سنت افزایش یافت. اما در ماه سپتامبر میزان صدور نفت به یک میلیون و ۱۱۸ هزار بشکه در روز کاهش یافت.
 
وی ادامه داد: در مجموع با کاهش صادرات و درآمدهای نفتی پیش بینی ها برای شرایط مختلف انجام و سه برنامه فروش براساس یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز، یک میلیون ۵۰۰ هزار بشکه در روز و یک میلیون بشکه در روز تهیه شد.
 
وی اظهار داشت: ۷۶ هزار پروژه عمرانی با اعتبار ۴۵۰ هزار میلیارد تومان در دست اجراست که برای تامین اعتبار این پروژه ها نیز برنامه ریزی شده است.
 
معاون رئیس جمهوری افزود: خراسان رضوی از استانهای مرزی است و در این شرایط انتظار است مسئولین این استان هرچه می توانند برای توسعه صادرات و واردات تلاش کنند. 
 
نوبخت گفت: تولید نباید به زمین بنشیند و تکانه های ارزی نباید از بازار به بخش تولید برسد لذا لازم است نیاز استان را ارزیابی و به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنید.

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اقتصادی

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، ۱۳ میلیارد دلار از محل درآمد ارزی تخصیص یافت.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دستورالعمل خرید و فروش ارز به صورت اسکناس توسط شبکه صرافی های مجاز را ابلاغ کرد.
استاندارآذربایجان غربی:تمام تلاش خودرابرای رفع مشکلات اقتصادی این استان بکارخواهم گرفت
ستاندار آذربایجان غربی به بازدیدهای خود از واحدهای تولیدی استان هم اشاره و خاطرنشان کرد: طی مدتی که در استان حضور دارم از تعدادی از واحدهای تولیدی بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آنها ...
احتمال اختلال در نرم‌افزار پست‌بانک‌ به دلیل ارتقای سیستم
برای بهبود کیفیت خدمات و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشتریان در شعب و باجه‌های نمایندگی خدمات بانکی سراسر کشور، سامانه جامع این بانک ارتقا یافته و طی روزهای آینده احتمالاً به طور موقت دچار اختلال شود.
۳بحران اقتصادی ایران/میزان بدهی دولت به اقتصاد فلج‌کننده است
وزیر راه و شهرسازی با تشریح مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، وجود دارایی‌های سمی در نظام بانکی، بدهی‌های دولت به اقتصاد و نرخ بهره وری اقتصاد ملی را سه بحران اقتصادی کشور عنوان کرد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.