پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   سلامت  »   درمان خانگی میگرن با روغن نعناع و اوکایپتوس
995 views
۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۴۱
درمان خانگی میگرن با روغن نعناع و اوکایپتوس

سلامت

درمان خانگی میگرن با روغن نعناع و اوکایپتوس

میگرن، سردردی شدید و رنج‌آور است. این بیماری اختلال پیچیده‌ای است که مغز و رگ‌های دور مغز و سر را درگیر می‌کند

میگرن، سردردی شدید و رنج‌آور است. این بیماری اختلال پیچیده‌ای است که مغز و رگ‌های دور مغز و سر را درگیر می‌کند. سردردهای میگرنی نتیجه بزرگ شدن رگ‌ها و آزادشدن مواد شیمیایی از فیبرهای عصبی است که باعث التهاب درد و بزرگ ‌شدن شریان می‌شوداساساً میگرن به خاطر تغییر در قطر رگ‌های خونی سر اتفاق می‌افتد. ابتدا رگ‌ها منقبض می‌شود و بعد وقتی گشاد می‌شود، درد آغاز می‌شود.
میگرن همچنین نتیجه‌ی عدم توازن در هورمون تنظیم‌کننده‌ی خلق و خو به نام سروتونین است. ‌هورمون‌ها نقش زیادی در تشدید سردردهای میگرنی ایفا می‌کنند. به این دلیل است که زنان بیش از مردان و اکثراً در قبل، در جریان و بعد از عادت ماهانه، سردرد میگرنی را تجربه می‌کنند. یکی از دلایلش ارتباط هورمون استروژن و میگرن است. دکتر مایکل مورای، نویسنده کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» چند درمان خانگی موثر برای میگرن توصیه کرده است.

روغن نعناع
نعناع به خاطر آرامبخشی و کرخت‌کنندگی‌اش معروف است. این خواص باعث می‌شود که برای افرادی که از میگرن رنج می‌برند مفید باشد. روغن نعناع را روی پیشانی و شقیقه به آرامی بمالید تا از شر سردرد رها شوید.

روغن اوکالیپتوس
این روغن ذخیره اکسیِژن خون را افزایش می‌دهد و همین‌طور باعث می‌شود مواد مغذی هم به خوبی به سلول‌ها برسد. روغن اوکالیپتوسی التهاب را فرومی‌نشاند و به توقف سردرد کمک می‌کند. چند قطره از روغن اوکالیپتوس را به آرامی روی پیشانی، دماغ و شقیقه‌ها بمالید. این یک مسکن طبیعی است.

نقش مهم منیزیم
ثابت شده که در جریان حمله‌ی میگرنی، سطح منیزیم در مغز پایین است. کمبود منیزیم نقش مهمی در میگرن دوران عادت ماهانه ایفا می‌کند.‌ منیزیم، جذب کلسیم را هم تسهیل می‌کند.
سبزیجات برگ‌دار، مغز بادام، غلات، ادویه‌ها و اسفناج منبع غنی منیزیم است.
در برنامه غذایی‌تان، غذاهایی را که منیزیم فراوانی دارند بگنجانید

https://telegram.me/nalosbas

https://telegram.me/nalosbas

مجله سیب

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سلامت

آدامس قورت دادن بسیارخطرناک است
- حتما شما هم از زمان کودکی هشدارهای مختلفی درباره مضرات قورت دادن آدامس شنیده‌اید و حتی بعضی‌ها گفته‌اند که آدامس 7 سال در معده‌تان باقی می‌ماند! اما این حرفها چقدر واقعیت دارد؟
حمایت ۱۷۰۰هزارتومان اززوجین نابارور
دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری به موضوع تقاضای القایی در افزایش بار مراجعات به مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی بار مراجعات به بیمارستان های دانشگاهی و دولتی بودیم که ناشی از عوامل گوناگونی بوده است.
ناسابرای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان درفضا بیمارستان می سازد
گروهی از کارشناسان برای تعیین نیازهای پزشکی فضانوردان در حال همکاری با ناسا هستند. آنها با شناخت نیازهای فضانوردان در فضا و ایجاد شرایطی برای اقدامات اضطراری می‌خواهند نیازهای آنها را در سفرهای بلند مدت فضایی برطرف کنند.
هشدار درباره خواب‌آلودگی بی‌موقع مردها
محققان دریافته‌اند که احساس خستگی زودهنگام در مردان می تواند از علائم هشدار دهنده اصلی ابتلا به پرفشاری خون باشد. این مطالعه تازه نشان می دهد مردانی که در ابتدای شب به خواب می روند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به پرفشاری خون هستند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.