چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، حضور گسترده مردم شریف شهر وبخش نالوس درراهپیمایی ۲۲بهمن به روایت تصویر در 1 هفته قبل منتشر شده است .
»   مقالات  »   جامعه ایرانی درگیر حاشیه به جای متن (نقدی بر اظهار نظر فوتبالی دکتر علی مطهری )
276 views
۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۳:۲۳
جامعه ایرانی درگیر حاشیه به جای متن (نقدی بر اظهار نظر فوتبالی دکتر علی مطهری )

فاتح کردی

جامعه ایرانی درگیر حاشیه به جای متن (نقدی بر اظهار نظر فوتبالی دکتر علی مطهری )

وجود یک مجموعه بازیکن آفریقایی تبار را به عنوان تیم ملی فوتبال فرانسه میتوان با دیدی متفاوت و از ابعاد دیگر نیز بررسی کرد . میتوان به جای آفریقایی بودن و مهاجر بودن این نخبگان ورزشی دلایل مهاجرتشان از کشور مادری و پذیرششان توسط فرانسه و دهها کشور توسعه یافته تجزیه و تحلیل و ریشیابی کرد .

جام جهانی با همه افت و خیزها و اتفاقاتش از سربی چتر مهمانان ولادمیر پوتین در اختتامیه گرفته تا خوش و بش های مادرانه رییس جمهور کرواسی و اشکهای سعود و حذف بازیکنان تیمها .ولی آنچه در این چند روز توجه جامعه ایرانی را معطوف به خود کرده اظهار نظر نماینده توانمند و علم مداری بنام دکتر علی مطهری است

که همانند پدرش که با کتابهای خدمات متقابل اسلام و ایران تا اصول فلسفه و روش رئالیسم همیشه دین خود را برای ایرانی آزاد و آباد ادا کرده اند و همیشه مدافعان واقعی حقوق مردم بوده و هستند. ولی گویا ایشان امروز که فضایی فوتبالی در جامعه حاکم است و هنوز جامعه در حال و هوای جام جهانی به سر میبرد با اظهار نظر فوتبالی سعی در بیشتر کردن ارتباطش با عامه قشر جامعه که ورزش دوست هستند دارد.
اما امروز جامعه ایرانی به طور کلی دچار عارضه ای بنام حاشیه پردازی به جای توجه به متن و واقعیتهای ایران و جهان شده . که توجه به خوش و بش های علیرضا فغانی با داور برزیلی به جای قضاوتهای زیبا و غرور آفرینش به عنوان یک ایرانی و هزاران مورد اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی باعث شده بسیاری از موفقیتهای نخبگان ما جای خود را باحاشیه عوض کند گویا این روزها جامعه ایرانی مخصوصا شاخصین توجه به حاشیه را بر متن و مشکلات واقعی کشور و شناسایی عوامل این مشکلات ترجیح میدهند .
وجود یک مجموعه بازیکن آفریقایی تبار را به عنوان تیم ملی فوتبال فرانسه میتوان با دیدی متفاوت و از ابعاد دیگر نیز بررسی کرد .
میتوان به جای آفریقایی بودن و مهاجر بودن این نخبگان ورزشی دلایل مهاجرتشان از کشور مادری و پذیرششان توسط فرانسه و دهها کشور توسعه یافته تجزیه و تحلیل و ریشیابی کرد .
امروز همه کشورهای آفریقایی و جهان سوم حداقل در ظاهر مستقل و دیگر مستعمره ای با ابعاد گذشته نیستند و اگر امروز چپاول و تاراج نفت و منابع زیر زمینی این کشورها از طروق سیاسی و نظامی مقدور باشد قطعا نیروی انسانی و نخبگان این کشورها را نمیتوان به اجبار به مهاجرت وادار کرد بلکه امید به آینده ای بهتر و فرار از اجعاف آقازاده ها و حق کشی ها یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت این نخبگان ورزشی و اقتصادی و علمیست که این مهاجرتها و دست کشیدنشان از عزیزترین واژه که همان وطن و کشورشان است نمیتواند دلیلی جز بی توجهی حاکمان این کشورها در اهمیت جایگاه نیروی انسانی داشته باشد .
از طرفی کشورهای مهاجر پذیری مانند فرانسه و دهها کشور دیگر اروپایی و غربی با فراهم کردن زمینه های پیشرفت فارغ از توجه به رنگ و عقیده و زبان و جایگاه اجتماعی افراد، نخبگان واقعی داخلی را تربیت میکنند و استعدادهای کشورهای جهان سوم را جذب مینمایند . که مرد اول فوتبال جام جهانی شدن توسط چوپانی از کرواسی بنام لوکا مودریچ و یا قهرمان شدن فرانسه با ۸ بازیکن آفریقایی تبار نشان از این واقعیت دارد . زیرا مسولان و رهبران سیاسی این کشورها اعتلای پرچم کشورشان را بر منافع شخصی و حزبی ترجیح میدهند .که سیاست مهاجرتی آنگلا مرکل به قیمت به خطر افتادن حاکمیت حزبش برای تغییر بافت جمعیتی کشور آلمان وتامین نیروی کار کشور نیز یکی دیگر از این نمونه هاست .
پس به واقعیت این کشورهای جهان سوم هستند با بی توجهی ها و بی مهریهایشان به نخبگان و قهرمانانشان زمینه قهرمانی فرانسه و بسیاری از کشورهای توسعه یافته را در ورزش و بسیاری زمینه های دیگر فراهم میکنند .

نویسنده :فاتح کردی

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم مقالات

کور سوی امید برای اقلیت ،اکثریتی یادداشتی از فاتح کردی
استاندار آذربایجان غربی و دولت دوازدهم به خوبی به این واقعیت واقف است که توجه به فرهنگها و گویشهای اقوام به صورت عملی در استان میتواند به عنوان یک دغدغه اقوام، تاثیر چشم گیری در ...
کور سوی امید برای اقلیت ،اکثریتی یادداشتی از فاتح کردی
ابتدا چنین به نظر می آمد که پیشرفت رسانه های ماهواره ای، پدیده ای کاملا مطلوب و عاری از خطاست و برای تحقق دهکده جهانی، لازم و ضروری است.
مقاله امام جمعه نالوس به مناسبت سالروز درگذشت شاعر نامدار کورد “هیمن موکریانی
ومن آیاتە خلق السموات والارض واختلاف السنتکم و الوانکم فی ذلک لٱیات للعالمین "سوره روم ٱیه۲۲"? و از نشانەهای قدرت او،آفرینش آسمانها و زمین و اختلاف زبانها و رنگهای شماست یقینا درین امر نشانەهایی برای عالمیان وجود دارد
مقاله امام جمعه نالوس به مناسبت سالروز درگذشت شاعر نامدار کورد “هیمن موکریانی
  برای عضویت درکانال تلگرام  لایانگرانی ئه نجومه نی ژینگه پاریزی شنوبرروی (ژینکو )کلیک کنید   عبارت حفاظت از محيط زيست، در دوره‌اي كه ما به مدرسه مي‌رفتيم، شايد حتي به گوشمان هم نخورده بود. در آن زمان كسي نگران طبيعت و محيط زيست نبود. فكر مي‌كرديم آزاديم هر طور مي‌خواهيم و مي‌توانيم، از طبيعت بهره‌برداري كنيم، مصرف بيشتر يعني رفاه بيشتر. بحث سهم آيندگان از طبيعت براي بسياري از ما بي‫معنا بود.                

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.