سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   سیاسی واقتصادی  »   انتشار خبروبازتاب گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در رسانه‌های جهانی؛ شکست تلاش اروپا برای نجات “برجام”
272 views
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۲۳:۲۶
انتشار خبروبازتاب گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در رسانه‌های جهانی؛ شکست تلاش اروپا برای نجات “برجام”

گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران

انتشار خبروبازتاب گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در رسانه‌های جهانی؛ شکست تلاش اروپا برای نجات “برجام”

ایران عقب‌نشینی بیشتری از تعهدات‌اش نسبت به برجام از خود نشان داده است

اکثر رسانه‌های بین‌المللی از گام سوم ایران در مورد برنامه هسته‌ای و تعهداتش نسبت به توافق هسته‌ای به عنوان نقض مفاد برجام و کاهش تعهدات ایران نسبت به توافق هسته‌ای یاد کرده‌‌اند. در هر دو مورد اکثر رسانه‌ها درباره تصمیم ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش نالوس باس به نقل از  آفتاب‌نیوز؛ روزنامه آمریکایی “لس آنجلس‌تایمز” اقدام اخیر ایران در مورد رفع محدودیت در زمینه تحقیقات هسته‌ای را افزایش فشاری از سوی تهران بر قدرت‌های اروپایی قلمداد کرده است و می‌نویسد: “این اقدام سومین و جدی‌ترین گام ایران در راستای عقب‌نشینی از تعهدات‌اش نسبت به برجام بوده است. تحلیلگران ایرانی و امریکایی می‌گویند که ایران به دنبال مقابله با فشار اقتصادی وارده از سوی ترامپ است که سبب شده تا اقتصاد ایران دچار بحران شود. “آریان طباطبایی” پژوهشگر علوم سیاسی در موسسه رند در واشنگتن می‌گوید: واقعیت آن است که اروپایی‌ها نتوانستند آنچه ایران می‌خواست را به آن کشور ارائه دهند. تلاش‌های آنان توسط امریکا خنثی شده است”.

این روزنامه در ادامه می‌افزاید: “تلاش اروپایی‌ها برای نجات برجام بدان خاطر شکست خورده است که امریکا بر موسسات بانکی و مالی که با ایران فعالیت می‌کنند مجازات‌های تحریمی و محدودیت‌های بسیاری را وضع کرده است. این موضوع سبب شده تا تجارت بین‌المللی با ایران برای جامعه جهانی دشوار شود.

 

علیرغم تلاش فرانسه برای تسهیل امور، کمترین پیشرفتی صورت نگرفته است. در حاشیه برگزاری نشست جی – ۷ در هفته‌های اخیر، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی برای دیدار احتمالی ترامپ و روحانی با میانجی‌گری مکرون، رییس جمهوری فرانسه مطرح شد. با این حال، روحانی این پیشنهاد را رد کرد و گفت تا زمانی که تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران لغو نشوند، تمایلی به دیدار با رییس‌جمهوری امریکا نخواهد داشت. “طباطبایی” می‌گوید: “علیرغم آنکه مقام‌های ایرانی درک می‌کنند که وضع موجود پایدار نیست، گام‌های افزایشی آنان برای عقب‌نشینی از برجام به تهران کمک می‌کند تا پیش از انتخابات مجلس در ایران و انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا زمان بخرد”.

او می‌افزاید: این درک در ایران نیز وجود دارد که ترامپ ممکن است دوباره در انتخابات پیروز شود سپس ایران با ترامپ مذاکره خواهد کرد. با این حال، در صورتی که یک دموکرات پیروز شود ایران در آن صورت اهرمی برای چانه‌زنی در مذاکره خواهد داشت.

طباطبایی می‌گوید که تلاش‌های اروپایی‌ها از جمله تخصیص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران از سوی فرانسه دشوارتر شده‌اند؛ چرا که دولت ترامپ معتقد است هرگونه امتیاز مالی به تهران می‌تواند باعث خنثی‌شدن اهداف امریکا از کارزار فشار حداکثری بر آن کشور شود. چالش اساسی آن است که امریکا نمی‌خواهد ایران نفت بفروشد چرا که اجازه دادن به ایران برای فروش نفت به معنای از بین رفتن تاثیر سیاست فعلی امریکا در قبال ایران خواهد بود.

فشار ایران بر اروپا

روزنامه بریتانیایی “گاردین” نیز در گزارشی با اشاره به گام سوم ایران می‌نویسد که این گام تلاشی از سوی ایران برای اعمال فشار بر طرفین اروپایی امضاکننده برجام است. این گام از سوی ایران همزمان با اقدامات فوری فرانسه برای کمک به اقتصاد ایران برداشته شده است. ایران بسیار محاسبه شده، با دقت و احتیاط گام‌های خود را بر می‌دارد تا هم از اقدام نظامی امریکا جلوگیری کند و هم مانع از ترک برجام از سوی دول اروپایی شود.

“هالی داگرس” تحلیلگر شورای آتلانتیک می‌گوید: “تمام اقدامات ایران بسیار محاسبه شده هستند زیرا ایران نمی‌خواهد  سبب شود تا اروپایی‌ها نتوانند برجام را نجات دهند. ایران می‌خواهد بگوید زمان رو به اتمام است و وضعیت توافق هسته‌ای معلق است و شما (اروپایی‌ها) برای نجات آن باید کاری انجام دهید”.

خبرگزاری آفتاب

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سیاسی واقتصادی

ظریف به اظهارات جنگ‌طلبانه مقامات آمریکایی پاسخ داد
محمدجواد ظریف در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: "اقدام جنگی" یا تحریک به جنگ؟ بازمانده‌های "تیم ب" (به همراه متحدان جاه طلبشان) تلاش می‌کنند دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) را فریب دهند و او را به جنگ بکشانند.
نامگذاری سال۹۸ توسط رهبر انقلاب اسلامی
رهبرمعظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۹۸ را سال رونق تولید نام گذاری نمودند
عملیات تروریستی اهواز کار کیست؟ الاحوازیه یا داعش؟
حمله تروریستی اهواز جان بیش از 25 نفر را گرفت، اما همچنان مشخص نیست کدام گروه تروریستی دقیقا پشت آن بوده است. تیراندازی صبح شنبه ۳۱ شهریور به مراسم رژه نیروهای نظامی در شهر اهواز باعث شهادت دست‌کم ۲۵ نفر شد و بیش از ۶۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.
علی اکبر صالحی :سرنوشت برجام باخطر مواجه است
معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی برجام را یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ های جهانی برشمرد و تصریح کرد: اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.