سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، جواب تست دادگاه انلاین بربستر شبکه همراه اول موافقت آمیر بود در 2 ماه قبل منتشر شده است .
»   اخبار کردستان  »   امین بنائی بابازاده:مجمع ملی سازمان های مردم نهاد مقدمه ای برای تحول نظامند در عرصه جوانان
2,242 views
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۰۶
امین بنائی بابازاده:مجمع ملی سازمان های مردم نهاد مقدمه ای برای تحول نظامند در عرصه جوانان

امین بنائی بابازاده

امین بنائی بابازاده:مجمع ملی سازمان های مردم نهاد مقدمه ای برای تحول نظامند در عرصه جوانان

امروزه جوانان نسل حاضر ایران در دوران ویژه ای به عرصه فعالیت مدنی روی آوردند؛ عصری که سرآغاز بسیاری از پوست اندازی های اجتماعی در آینده ی این کشور لقب خواهد گرفت.

جوامع در طول تاریخ به واسطه روزنه های ایجاد شده برای جوانان تجربه های گوناگونی را از نوع و دامنه تاثیرگذاری این طیف در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مشاهده کردند.

امروزه جوانان نسل حاضر ایران در دوران ویژه ای به عرصه فعالیت مدنی روی آوردند؛ عصری که سرآغاز بسیاری از پوست اندازی های اجتماعی در آینده ی این کشور لقب خواهد گرفت. تحولاتی که با تبدیل مفاهیم ایدئولوژیک و بنیادین صرف به یک برداشت و رفتار اجتماعی آغاز می شود. شرایطی که پیش از پیش جامعه را به ساماندهی امور جوانان و نقش آفرینی سازمان های مردم نهاد نیازمند می سازد تا در فضایی که موجی از افراط گرایی، تمامیت خواهی و انحصار طلبی را شاهد هستیم؛ این نهادها بتوانند مردم را با شناخت کامل از وضع موجود در برابر حملات مصون و آماده پذیرش شرایط جدید نمایند. در وضعیتی که حتی رئیس جمهور نیز در مقام رئیس قوه مجریه با موانع متعدد، از نگاه های تنگ نظرانه در امان نیست و شرایط شکل متفاوتی از مدیریت را می طلبد. انتظار می رود مدیران حوزه جوانان با درایت بیشتری در مسیر تحقق سیاست های دولت تدبیر قدم بردارند.

اگر بخواهیم موضوع جوانان ایران را کمی ریشه ای و فراتر از مسئله اشتغال، ازدواج و مسکن در قالب عملکرد دولت یازدهم ببینیم، به این مهم خواهیم رسید؛ که در بعد هستی شناسی افزایش میزان توجه به سرمایه های اجتماعی و ارتقاء سطح اعتماد جوانان به جامعه، دولت و نظام سیاسی در قالب ورود به عرصه مشارکت اجتماعی نظامند و کارکردگرا از دستاوردهای مهم دولت در عرصه جوانان به شمار می رود که اساس این امر روحیه و مهارت تعامل را در بین جوانان افزایش و جامعه پذیری آنها را تحکیم می بخشد. به شکلی که در برخی از مناطق کشور ما شاهد رشد ده برابری تعداد سمن های جوانان در طول چهار سال دولت یازدهم هستیم، این مسئله صرفا در یک اصل کمی خلاصه نمی شود. چرا که از منظر کیفی نیز شاهد تنوع موضوعی در حوزه فعالیت ها بوده که نشان از توسعه دو وجهی در این عرصه دارد. همین امر زنجیره ای از تعاملات مدنی را شکل داده و بافتی را به وجود آورده که همگان با هر سلیقه ای مجال فعالیت پیدا کنند. رهاورد دوم دولت در حوزه جوانان در بعد ساختاری راه اندازی”مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان” است، امری که نشان از تدبیری عمیق و برنامه ریزی راهبردی در حوزه جوانان دارد؛ آینده ای روشن که می تواند به بلوغ اجتماعی جوانان کمک شایانی نماید.

از اینرو به تشریح ملزومات مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان می پردازیم. در گام نخست می توان آرمان مجمع را در ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی، ترویج حس نوع دوستی و در یک کلام تقویت روح تعالی محور، کنشگر و مددرسان در میان جوانان تبیین کرد و سپس آنچه به عنوان بیانیه رسالت مجمع می تواند تعریف شود، نزدیک کردن سازمان های مردم نهاد جوانان ایران برای فراهم ساختن فرصت های مناسب به منظور تبادل نظر و گفتگو در بستر احترام به یکدیگر در عین پذیرش تفاوت در باورها و مشی ها را نهادینه کرده و با تمرینی برای ارتقاء آستانه مدارا یک حس مشترک ایجاد کند. تا موقعیت مطلوبی را جهت همکاری، همفکری و همیاری سمن های جوانان برقرار سازد و به توسعه بیشتر، ارتقاء سطح آموزش، رفاه اجتماعی مطلوب و گسترش تعاملات و ارتباطات مدنی بیاندیشد. آنچه بدیهی ست موضوعی که بیش از هر چیز متضمن بقاء و شرط تاثیرگذاری مجمع در سطوح استانی و ملی محسوب می شود؛ انسجام، منطق تشکیلاتی، شناخت دقیق الویت ها و در کل نوع عملکرد نمایندگان در کالبد وجود واحد است که مسئولین امر را نسبت به ماهیت و مطالبات آنها متقاعد می سازد. لذا برنامه ریزی مسئولین و عملکرد نمایندگان دولبه این شمشیر هستند.

الویت های مجمع در سال پیشرو

۱.تبیین سازوکار لازم برای اداره دبیرخانه کشوری مجمع؛ نحوه اداره دبیرخانه مجمع باید به سمت مدیریت شورایی متشکل از شش نماینده مجمع و یک مسئول وزارتی حرکت کند تا به حل مسئله و شکاف موجود، تدوین آئین نامه و اساسنامه، تعریف مکانیسم لازم برای برگزاری اولین جلسه رسمی مجمع، توجیه دو سویه ادارات کل و نمایندگان مجامع استانی در خصوص ادامه روند فعالیت مجمع، همگرایی بین جوانان منتخب و سازمان های دولتی، سازماندهی طرح های ارائه شده توسط جوانان و در نهایت ابلاغ اعتبارنامه و ارسال نامه به استان ها جهت معرفی و حضور چهار عضو مجمع در ستاد ساماندهی جوانان بپردازد.

۲.تاکید بر این اصل که رابطه تعامل مجمع ملی با مراکز دولتی باید در عین استقلال مجمع برقرار شود؛ که این امر زمینه را برای یارگیری و اعمال نظرهای خارج از منطق مسدود می سازد. در این بین آنچه متضمن استقلال مجمع به شمار می رود، تقویت نگاه نظارت محور سازمان های مردم جوانان در موضوعاتی مانند نظارت بر کیفیت اداره خانه جوانان، نحوه تخصیص اعتبارات وزارت به استان ها و بررسی روند حمایت از طرح هاست.

۳.تقویت رویکرد صنفی و جایگاه نمایندگی مجمع که موجب ارتقاء سطح نگرش جامعه و دولت نسبت به سازمان های مردم نهاد در حوزه های تخصصی خود خواهد شد.

۴.هویت بخشی به مجمع در سطح دولت و جامعه که مسیر باورپذیر کردن نقش سمن ها در جامعه و اعتماد سازی اجتماعی را به عهده دارد.

۵.آماده سازی مقدمات برای تدوین سند جامع تحول در حوزه جوانان که در برگیرنده موضوعات آسیب های اجتماعی، حقوق شهروندی، محیط زیست و کار آفرینی به شکل کلی می باشد و با رویکرد ترویج نگاهی مدنی محور به مسئله اشتغال و ازدواج جوانان مطرح می گردد، بدین گونه که پایداری این دو امر را با تکیه بر مهارت ورزی و سازوکارهای تعامل اجتماعی در جهت تثبیت روند جامعه پذیری مبنای هدف خود قرار می دهد. که با توجه به پراکندگی موضوع فعالیت سمن ها و از سوی دیگر چند وجهی بودن مباحث اجتماعی نهادهای مردمی بهترین مرجع برای اجرای این سند به شمار می روند.

۶.راه اندازی کمیته ویژه آموزش و تربیت نسل جوان در دو قالب آموزش فعالین تشکل های دانشجویی برای ورود به عرصه فعالیت های اجتماعی و آموزش نمایندگان مجمع در مقام ۲۴۱ پیشگام جوان

۷.پیگیری لازم جهت تخصیص اعتبار مالی مستقل و مجزا برای مجمع در سطح ملی و استان
۸.فراهم کردن بستر لازم برای طراحی نظام یکپارچه در حوزه جوانان و تدبیر در خصوص تشکیل مجلس جوانان ایران با فرآیند برگزاری انتخابات مجمع دانشجویان و ترکیب آن با مجمع سازمان های مردم نهاد و نیز بخشی از مجلس دانش آموزی که در نهایت می تواند به تاسیس مجلس جوانان ایران و در گام چهارم با پیشنهاد ایران به تشکیل پارلمان جوانان آسیا منتهی شود.

۹.جلوگیری از اقدامات شتاب زده و تنش زا؛ عملکرد مجمع باید به صورت گام به گام و برنامه ریزی شده باشد، این امر به ویژه در حوزه امور بین الملل و ارتباط با شبکه ی پارلمان بین المللی جوانان حائز اهمیت است. موضوعی که در ابتدا باید معطوف به تهیه لیست روسای پارلمان های جوانان جهان و ارسال پیام اعلام موجودیت برای تمامی آنها باشد.

۱۰.تاکید بر تدوین طرح های فرآیند محور، الویت دار و مهم موضوعاتی که پس از ارائه در قالب طرح و یا لایحه قابلیت قانون شدن داشته باشند.

۱۱.توجه به نقش سمن های جوانان در توسعه ی جوامع در سطح ملی و بین المللی، دفاع از حقوق عامه جوانان به ویژه سازمان های مردم نهاد و اجرای پروژه های مربوط به ارتقاء موقعیت همه جانبه ی جوانان در زمینه های مختلف

۱۲.بررسی تجربیات مشابه کشورهای مختلف نظیر اتحادیه اروپا، کشورهای آسیایی و تشکل های موازی که در صدد تاسیس این مجامع هستند.

۱۳.تعریف بانک اطلاعات جوانان ایران به منظور ایجاد شناسنامه ملی و شناسایی نخبگان و فعالین جوان ایرانی خارج از کشور

مجموع نکات بیان شده نشان از اعتماد دولت به سرمایه های جوانان دارد امری که جوانان را به خودباوری قلبی برای حضوری مقتدر در عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی و اجتماعی در سطوح ملی و بین المللی تشویق و انگیزه کنشگر بودن را در میان آنها تقویت می کند. و همین اتفاق میراث ماندگاری خواهد بود تا در آینده جوانان فرزانه و اندیشمندی که یقین به اعتلای نام ایران دارند؛ فرصتی برای ارائه و عملیاتی سازی دیدگاه های خود داشته باشند. در این شرایط کشتی جوانان نیاز به سکانداری دارد که وزنی متناسب با این اهداف، برنامه ها و شان داشته باشد. بی شک ما جوانان امتداد تدبیر و امید را مقدمه ای برای تثبیت این نوع نهادگرایی نوین می بینیم امری که ضرورت حقیقی جامعه ماست. در نهایت امید آن را داریم که اثرگذاری فکری و اجرائی جوانان ما پیش از پیش در جامعه نمود پیدا کند.

عصرایران

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اخبار کردستان

کانال خبری تحلیلی نالوس باس @naloosbas
|مهم|موثق|فوری کلی ترین اخبار جهان پوشش اخبارشهرستانهای #ارومیه #پیرانشهر #نقده #مهاباد #بوکان #اشنویه #نالوس
شهرنالوس بدون کرونا
باعنایت به لطف پروردگارمتعال وبا همت جوانان خودبخش شهرنالوس این شهرازویروس کرونا درامان مانده است
معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه :افتتاح ۱۲واحدمسکونی مددجویی بامشارکت کمیته امداد درشهرستان اشنویه
به گزارش نالوس باس سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه ذرنشست خبری امروز با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت  هفته دفاع مقدس گفت :درانتخابات سال جاری به هیچ کس اجازه نخواهیم داد با موضوع قومیت گرایی اتحاد ووحدت مردم را ازبین ببرند که اتحاد ووحدت خط قرمز ماست
معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه از اجرایی ۱۰۳برنامه شاخص درشهرستان اشنویه خبرداد
سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه دریک نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اشنویه ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وتسلیت ایام فاطمیه از اجرایی 103برنامه درقالب های فرهنگی ،هنری ،ورزشی وبصیرت به مناسبت گرامیداشت دهه فجردرشهرستان اشنویه خبرداد

6 دیدگاه برای امین بنائی بابازاده:مجمع ملی سازمان های مردم نهاد مقدمه ای برای تحول نظامند در عرصه جوانان

 1. 0

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و
  مفیده.به کارتون ادامه بدین
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن
  کنید

 2. 0

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 3. 0

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.