جمعه, ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، حضور گسترده مردم شریف شهر وبخش نالوس درراهپیمایی ۲۲بهمن به روایت تصویر در 1 ماه قبل منتشر شده است .
»   اخبار کردستان  »   ارائه بسته پیشنهادی اتاق به دولت/دولت قیمت دلار را آزاد کند
358 views
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۰:۱۶

رئیس اتاق بازرگانی فارس

ارائه بسته پیشنهادی اتاق به دولت/دولت قیمت دلار را آزاد کند

با کاهش ارزش ریال، ایران توسط کشورهای همسایه در حال غارت شدن است، ادامه داد: شاهد افزایش بسیار شدید قیمت کالاهای مصرفی مردم هستیم که این در بخش فشار به اقشار آسیب‌پذیر، کم‌درآمد و حقوق‌بگیران وارد می‌شود و واحدهای تولیدی را هم شدیداً دچار مشکل کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس از بسته پیشنهادی جدید اتاق بازرگانی به دولت خبر داد و گفت: قیمت ارز کاملاً آزاد شود، یعنی نه ارز ۴۲۰۰ و نه نیمایی باشند و ولا ارز را آزاد بزارند تا در بازار نرخ خودش را پیدا کند.

جمال رازقی بعد از ظهر امروز در نشست خبری چالش‌های فضای کسب‌وکار با توجه به التهابات اقتصادی، اظهار داشت: با اعلام ارز ۴۲۰۰ تومانی به معاون اول رئیس‌جمهور پیشنهاد کردیم که این ارز را به کالاهای اساسی، دارو، مواد اولیه تولیدی و قطعات یدکی ماشین‌آلات تولیدی اختصاص داده شود.

وی افزود: طبق این بسته پیشنهاد داده‌شده بود که ارز حاصل از صادرات به واحدهای کوچک و متوسط یا همان بخش خصوصی و کالاهای سنتی مثل فرش و پسته از صرافی‌ها خریدوفروش شود و ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فولادی به خزانه دولت بازگردد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: حسن این پیشنهاد این بود که به‌تدریج قیمت ارز آزاد و در کشور یکسان می‌شد که فشار کمتری هم به حقوق‌بگیران و اقشار آسیب‌پذیر وارد می‌شد.

رازقی با اشاره به بخش‌نامه شدن پیشنهاد اتاق با تغییراتی، تصریح کرد: ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها اجازه دادند که در بازار ثانویه به فروش برسد و برای ارز حاصل از صادرات بخش خصوصی کشور، کالاهای سنتی، محصولات کشاورزی و … هم مطابق این بخش‌نامه، با پیمان‌نامه ارزی در بازار ثانویه به فروش برسد که این عملاً مانع بزرگ برای کشور و درنتیجه قطع صادرات شد چون امکان انتقال ارز را ندارند.

وی بابیان این‌که با کاهش ارزش ریال، ایران توسط کشورهای همسایه در حال غارت شدن است، ادامه داد: شاهد افزایش بسیار شدید قیمت کالاهای مصرفی مردم هستیم که این در بخش فشار به اقشار آسیب‌پذیر، کم‌درآمد و حقوق‌بگیران وارد می‌شود و واحدهای تولیدی را هم شدیداً دچار مشکل کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به کاهش اساسی تولید در کشور، مطرح کرد: کاهش تولید و افزایش اساسی قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی به کشور آسیب می‌زند که در این راستا این هفته پیشنهاد جدیدی را به دولت دادیم.

رازقی بابیان این‌که ارز نیمایی به دلیل فاصله قیمتی که با بازار آزاد دارد، ایجاد فساد می‌کند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سه نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی، نیمایی و آزاد در کشور داریم که این اعمال نرخ ارز موجب ایجاد رانت و فساد در کشور شده است.

وی بابیان این‌که آن‌قدر که سیاست‌گذار در به وجود آوردن بحران فعلی که امیدواریم ناخواسته باشد و بعدازآن عملکرد دولتی و خصولتی‌ها نقش دارد، آمریکا ندارد، گفت: پیشنهاد جدید اتاق به دولت این است که قیمت ارز کاملاً آزاد شود، یعنی نه ارز ۴۲۰۰ و نه نیمایی باشند و کلاً ارز را آزاد بزارند تا در بازار نرخ خودش را پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی فارس تصریح کرد: صادرکننده نمی‌تواند پیمان ارزی ببندد چون سیستم بانکی کار نمی‌کند و اگر متعهد هم به ارزآوری به کشور هم نشود دچار مشکل خواهد شد و البته صنایع بالادستی فولادی‌ها و پایین‌دستی پتروشیمی‌ها تعطیل هستند.

رازقی ادامه داد: پتروشیمی‌ها قطره‌چکانی کالا را وارد بورس می‌کنند و دلالان خودشان آن‌ها را خریداری و چندین برابر می‌فروشند و از مالیات کالا هم معاف هستند.

وی بابیان این‌که دو گروه حقوق‌بگیران و اقشار کم‌درآمد و واحدهای کوچک و متوسط در جریان این طرح آسیب اساسی می‌بینند، مطرح کرد: دولت با آزاد کردن قیمت ارز نرخ آن کاهش خواهد داشت و به یک نرخ متعادل می‌رسد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس بابیان این‌که دولت به بیمه‌ها و تأمین اجتماعی کمک و طلبی آن‌ها را پرداخت کند، خاطرنشان کرد: بیمارستان و داروخانه‌ها به دلیل عدم پرداخت بیمه به آن‌ها، دفترچه قبول نمی‌کنند و دولت باید از محل اضافه درآمد بدهی آن‌ها را پرداخت کند.

رازقی گفت: دولت می‌تواند برای گروه‌های آسیب‌پذیر در این طرح بن خرید نقدی در نظر بگیرد، البته این بن‌ها کالایی نباشد چون فساد ایجاد فساد می‌کند.

وی با اشاره به محل تأمین نقدینگی از دو محل نرخ سود سپرده‌ها و استقراض دولت از بانک‌ها و بانک مرکزی، افزود: با این بسته پیشنهادی هم نقدینگی جبران و هم قدرت خریدار حفظ می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی از ارسال نامه‌ای پیرامون Fatf خطاب به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های پیش رو و همکاری اقتصادی اروپا با ایران نیاز است به آن بپیوندیم و باید توجه داشت که قابل‌مذاکره نیست.

رازقی ادامه داد: اگر این مهلت تمام شود دیگر امکان مذاکره نیست؛ این طرح شفافیت مالی ایجاد می‌کند و حجم بزرگ سرمایه‌ای از کشور که خارج می‌شود با این طرح شفاف‌سازی صورت می‌گیرد.

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اخبار کردستان

معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه :افتتاح ۱۲واحدمسکونی مددجویی بامشارکت کمیته امداد درشهرستان اشنویه
به گزارش نالوس باس سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه ذرنشست خبری امروز با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت  هفته دفاع مقدس گفت :درانتخابات سال جاری به هیچ کس اجازه نخواهیم داد با موضوع قومیت گرایی اتحاد ووحدت مردم را ازبین ببرند که اتحاد ووحدت خط قرمز ماست
معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه از اجرایی ۱۰۳برنامه شاخص درشهرستان اشنویه خبرداد
سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه دریک نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اشنویه ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وتسلیت ایام فاطمیه از اجرایی 103برنامه درقالب های فرهنگی ،هنری ،ورزشی وبصیرت به مناسبت گرامیداشت دهه فجردرشهرستان اشنویه خبرداد
معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه از اجرایی ۱۰۳برنامه شاخص درشهرستان اشنویه خبرداد
در حوزه ادبیات مربوط به دموکراسی، ارتباطِ میان دموکراسی و رسانه واقعیت مهمیست که به صورت مشخص این سوال را در ذهن ما مطرح می کند که رسانه ها چه نقشی در نظام های دموکراتیک دارند.
پیام تبریک شورای اسلامی وشهردارنالوس به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم
شورای اسلامی شهروشهردارنالوس طی پیامی  فراررسیدن میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی (ص) راتبریک گفتند 

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.