دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، مرکز نیکوکاری خیّرین شهرنالوس افتتاح گردید در 1 ماه قبل منتشر شده است .
»   سیاسی واقتصادی  »   یادداشت استاندار آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت
619 views
۵ شهریور ۱۳۹۴ , ساعت ۱۷:۲۷
یادداشت استاندار آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت

یادداشت استاندار آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت

هندس سعادت استاندار آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت یادداشتی به رشته تحریر در آورده است . در متن یادداشت  استاندار آمده است:

یادداشت-استاندار-به-مناسبت-هفته-دولت-1394-1-210x180

بسمه تعالی

یاد و خاطره ی شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می دارم. فرارسیدن هفته ی دولت را به همه دولتمردان، کارکنان زحمتکش دستگاه های اجرایی و عموم مردم تبریک عرض می نمایم.

هفته ی دولت فرصتی دوباره برای تجدید عهد با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تحرک بخشی به بدنه دولت برای پیگیری مجاهدانه ی منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید در عرصه های اجرایی است.

در سالجاری، خوشبختانه هفته ی دولت را در شرایطی سپری می کنیم که در سایه ی راهبری داهیانه ی مقام معظم رهبری و پایداری و استقامت ریاست محترم جمهوری و تیم مذاکره کننده ی هسته ای، عزت و غرور ملی در صحنه ی بین المللی بیش از پیش جلوه نمایی می کند و فضای نشاط، امیدواری به آینده در بین مردم حاکم است. مذاکرات هسته ای و تفوق ایران در این مذاکرات راهگشای حرکت به سوی تعالی ملی است و شاهد انباشت سرمایه اجتماعی برای پیگیری برنامه های توسعه ای دولت هستیم. اکنون عموم مردم بیش از گذشته به دولت اعتماد می کنند و به همین دلیل شاهد همکاری گسترده ی مردم، نخبگان و فعالین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در آینده خواهیم بود.

بدون تردید سرمایه اجتماعی که در فرایند پیگیری و عمل به وعده های ریاست محترم جمهوری شکل گرفته؛ بسترهای اجتماعی و اقتصادی مناسبی را برای مشارکت مردم و نخبگان در برنامه های توسعه ای فراهم نموده است و باید از این فرصت استفاده نمود.

باور دارم که چنین ظرفیت و سرمایه اجتماعی در استان تاریخی- فرهنگی آذربایجان غربی هم شکل گرفته است؛ زیرا افکار عمومی این استان گهربار، همیشه همراه و همدل با برنامه های دولت تدبیر و امید بوده است و از ابتدای شروع به کار دولت، شاهد وفاق و همدلی عموم نخبگان و نمایندگان قوای حاکمیتی در استان هستیم. همه همدل و همراه برای پیشبرد اهداف توسعه ی همه جانبه ی استان حول محورهای اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی تعریف شده، و این مسوولیت همه ما را سنگین تر می کند.

واقعیت آن است که استان ما، علیرغم داشتن ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه ی منابع انسانی، منابع طبیعی، موقعیت ویژه در کشور، نتوانسته است به درستی از این منابع استفاده نماید. باید اذعان کنم شاخص های توسعه انسانی و اجتماعی استان در قعر جدول رتبه بندی ملی قرار دارد. درکنار این نوع مشکلات، بحران زیست محیطی دریاچه ارومیه نیز به آنها اضافه شده است و به نوعی مهمترین مولفه ی توسعه استان، یعنی کشاورزی، در معرض تهدید قرار گرفته است.

اما علیرغم این نوع مشکلات؛ دولت تدبیر و امید، از ابتدای شروع به فعالیت خود، نگاه ویژه ای به استان آذربایجان غربی داشته است و اولین مصوبه ی هیات دولت نیز در خصوص شروع فعالیت های احیاء دریاچه ارومیه بوده است و تاکنون نیز برای تامین اعتبارات مورد نظر علیرغم تنگناهای مالی دولت اقدام جدی صورت گرفته است.

اینجانب، انتظار دارم فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی با تلاش و مجاهدتی شبانه روزی و با آگاهی و اشراف کامل به حوزه های ماموریتی و مسائل و مشکلات مردم و به ویژه جوانان، از کلیه فرصت های اجتماعی و اقتصادی و با جلب و جذب سرمایه های پولی، اعتباری دولتی و بخش خصوصی چرخ های اقتصاد استان را با اتکاء به سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری به حرکت در آورند. البته چنین حرکت جهادی نیازمند روزآمدسازی دانش مدیریتی، مطالعه ی الگوهای توسعه ی مشابه با شرایط بومی و کاربست روش ها و مدل های کم هزینه و با بهره وری بالاست. بدون تردید با روش های قدیمی نمی توان تولید اقتصادی با صرفه ای داشت و اکنون عصر تولید مبتنی بر فن آوری و علم و دانش است. خوشبختانه تولید اقتصادی مبتنی بر دانش فنی حد و مرز نمی شناسد و در هر موقعیت جغرافیایی که امکان گردهمایی تعدادی از کارآفرینان دانش پایه باشد، مقدور است.

همه ی ما باید از ظرفیت های اقتصادی فراهم آمده در استان، به ویژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مزیت همسایگی کمال استفاده را بکنیم. جمعیت جوان و تحصیل کرده استان مزیت توسعه ای ماست و نباید از آن ها غافل شد. باید با گسترش آموزش های مهارتی، فعال سازی نهادهای مدنی توسعه ای و گسترش فعالیت های فرهنگی ترویجی، زمینه های ایجاد کسب و کار دانش پایه را گسترش دهیم.

نباید از فرصت توسعه ای که پروژه ی احیای دریاچه ارومیه فراهم ساخته است غافل شد. توسعه پایدار حق نسل های آتی استان ماست و شرایط چنین حقی در فرایند احیای دریاچه ی ارومیه دیده می شود. ما امروزه علیرغم بسیاری از مشکلات، امکانات خوبی برای جهش های توسعه ای داریم یکی از همین سکوهای جهش اقتصادی، موقعیت بی نظیر استان ما برای استفاده از ظرفیت های اقتصادی پساتحریم است. مزیت های مرزی ما چنین فرصتی را برای ما فراهم می سازد. پس باید برای بهره مندی از چنین شرایطی همه آماده باشیم.

در پایان برای همه ی دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیق دارم.

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سیاسی واقتصادی

نامگذاری سال۹۸ توسط رهبر انقلاب اسلامی
رهبرمعظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۹۸ را سال رونق تولید نام گذاری نمودند
عملیات تروریستی اهواز کار کیست؟ الاحوازیه یا داعش؟
حمله تروریستی اهواز جان بیش از 25 نفر را گرفت، اما همچنان مشخص نیست کدام گروه تروریستی دقیقا پشت آن بوده است. تیراندازی صبح شنبه ۳۱ شهریور به مراسم رژه نیروهای نظامی در شهر اهواز باعث شهادت دست‌کم ۲۵ نفر شد و بیش از ۶۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.
علی اکبر صالحی :سرنوشت برجام باخطر مواجه است
معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی برجام را یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ های جهانی برشمرد و تصریح کرد: اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.
دادستان تهران: دستگیری دبیر انجمن واردکنندگان خودرو/ توقیف بیش از ۵ هزار خودرو در سلفچگان
دادستان تهران گفت: تنها در یک مورد در سلفچگان سه هزار و پانصد خودروی وارداتی که مربوط به یک شرکت است توقیف شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.