دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، مرکز نیکوکاری خیّرین شهرنالوس افتتاح گردید در 1 ماه قبل منتشر شده است .
»   سیاسی واقتصادی  »   ظریف: تحریم‌ها ظرف سه ماه آینده برداشته می‌شود/همسایه‌ها از توافق ما نگران نباشند
455 views
۶ شهریور ۱۳۹۴ , ساعت ۹:۳۶
ظریف: تحریم‌ها ظرف سه ماه آینده برداشته می‌شود/همسایه‌ها از توافق ما نگران نباشند

ظریف: تحریم‌ها ظرف سه ماه آینده برداشته می‌شود/همسایه‌ها از توافق ما نگران نباشند

با چشمانی باز از فرصت‌ها استفاده کنیم/مخالفان صحبت کنند اما پیروزی را به شکست تبدیل نکنند

 

ظریف نالوس

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تحریم‌ها ظرف دو یا سه ماه آینده برداشته می‌شود ادامه داد: مردم باید بدانند که منافع برداشتن تحریم‌ها از همان فردای اجرا مشخص نمی شود بلکه زمان می برد تا اتفاقاتی و تحولاتی در کشور رخ بدهد اما روند تسهیلات بانکی، تبادلات تجاری و زمینه های اقتصادی را تسهیل تر می‌کند و در واقع وزنه هایی که به دست و پای کشور بسته بودند باز می‌شود

وزیرامور خارجه گفت: شرایط فعلی کشور شرایط مناسبی و پراز صلح است لذا با چشمانی باز باید از فرصت ها استفاده کنیم.محمد جواد ظریف در سفر به استان اصفهان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: خوشحالم شرایط کشور در آستانه سومین سال کار دولت شرایط مناسبی برای همه مردم و خدمتگزاران چه کشوری و چه استانی شده است.
وی با بیان اینکه اصفهان از ظرفیت بالای فرهنگی، علمی، فرهنگی و نیروی انسانی مقاومی برخوردار است ادامه داد: ما با این توافق سعی داریم به توسعه کشور کمک کنیم و در وزارت خارجه نیز همه تلاش می کنیم به عنوان بازوی توسعه اقتصاد مقاومتی در خدمت مردم و دولت باشیم.
وزیرامور خارجه به ظرفیت عظیم کشور در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: ما سعی داریم در جذب سرمایه های خارجی چه فنی و چه علمی این فعالیت‌های کشور را به فعلیت برسانیم و بتوانیم ایران را بیش از گذشته به پیش ببریم.
وی به وظیفه دستگاه دیپلماسی اشاره کرد و گفت‌: ما وظیفه‌مان این است که اهداف را با کمترین هزینه به دست آوریم چراکه اعتقاد داریم دیپلماسی باید به توسعه کشور کمک کند و همه قواعد بازی باید حول این محور بچرخد و قطعا گرایش ما باید در وزارت امور خارجه گرایشی توسعه ای بوده و جملگی باید به این سمت حرکت کنیم.
ظریف به مشکلات کشور پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جنگ‌، تروریسم و ناامن بودن مداوم منطقه باعث شده که وزارت امور خارجه یک ماهیت سیاسی پیدا کند، در حالیکه اقتصاد و فرهنگ باید حوزه هایی با مزیت نسبی بیشتری در وزارت خانه باشند که ان شاء الله امیدواریم بعد از مذاکرات که هدفش در هم شکستن ایران هراسی و فضای باز ایجاد ارتباط با جهان است این دو حوزه در سیاست خارجه هم پررنگ تر شود.
وی در خصوص این که گفته می‌شود مجلس می خواهد فکت‌شیتی را به بیانیه وین و برجام اضافه کند گفت:‌ مجلس این اختیار را دارد اما آن‌ها باید بدانند که یک بیانیه ۱۴ ماده‌ای صادر کرده اند که از بنیه دفاعی تا حمایت از متحدین و نفی تروریسم و افراط صریح در آن ذکر شده و یک بیانیه جامعی است، پس ما دست مجلس را باز می گذاریم و به آن‌ها می گوییم که تصمیم با خودشان است.
وزیر امورخارجه به کلمه فکت شیت اشاره کرد و گفت: این اصطلاح آمریکایی است که به جای سند منتشر می‌شود و همواره زمانی که انتشار می یابد که می خواهند سند اصلی را نگه دارند و یک گزارش مطابق با آن چه نگرش خودشان است منتشر کنند.
ظریف با اشاره بر اینکه برجام در ایران در اختیار تمام مردم قرار دارد‌، ادامه داد: تلویزیون از صبح تا شب در همه شبکه ها برنامه بررسی برجام گذاشته و مردم هم از همه ریز مسائل از جمله تعداد سانتریفیوژها‌،‌ چگونگی چرخش سانتریفیوژها و … مطلع هستند پس به این نتیجه می رسیم که فکت شیت عنوان قشنگی نیست بلکه آن بیانیه ای که قبلا صادر شده بسیار بهتر و جامع تر است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات ۵۹۸ و مذاکرات هسته‌ای اخیر گفت:‌ هر دو مذاکره سخت و مهم بود اما مذاکره ۵۹۸ هیچ تبعاتی برای آینده کشور نداشت اما قطعنامه هسته‌ای اولا تعدادی قطعنامه پشت سر هم بود که ما مجبور بودیم با این مذاکره همه آن‌ها را به ترتیب لغو کنیم و موفق شدیم ۶ تا ۷ قطعنامه را به صورت کامل از دور خارج کنیم. پس نشان می‌دهد کار بر روی مسأله هسته‌ای اندکی پیچیده تر بوده ولی هر دو سخت و مهم بودند.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه ما برای رابطه با منطقه هیچ محدودیتی نداریم ادامه داد: همسایه ها از توافق ما نباید نگران باشند چراکه این توافق تهدید از سر منطقه کم کرده است و همسایگانی که هنوز توافق را تهدید می‌دانند باید در دیدگاه های خود تجدید نظر کنند.
ظریف با اشاره به اینکه حتما باید افراط و تفریط در یمن وسوریه متوقف شود گفت:‌ ما آماده ایم با همه کشورهای منطقه رابطه برقرار کنیم و من هم سفرهایم را از کشورهای منطقه آغاز کرده‌ام، در هفته آینده به شمال آفریقا می روم و این سفرهای منطقه ای مدام ادامه خواهم داشت.
وی به برداشت های غیرکارشناسانه از برجام اشاره کرد و گفت: از این که دیدگاه های متفاوتی ارائه می‌شود خوشحالم چون ایران چند صدایی است و خوشحالم در دولت یازدهم این چند صدایی ها به اوج رسیده است و در مورد یکی از پیچیده ترین موضوعات بین‌المللی کشور همه جامعه اظهارنظر می‌کند.
ظریف تاکید کرد:‌ اظهارنظر ها تا جایی که آب به آسیاب دشمن نریزد اشکال ندارد اما از زمانی که برداشت های غلط مطرح شود آب به آسیاب دشمن ریخته می‌شود اما ما باز هم می گوییم ایراد ندارد مخالفان صحبت کنند، اما دو نکته را باید رعایت کنند اول اینکه منافع ملی را در نظر بگیرند دوما بدانند تمام دنیا بدون استثنا همه کشورهای دنیا حتی دولت‌مردانشان امروز ایران را نقطه ای عزتمند می بینند و این توافق را یکی از قله های عزت کشور می‌دانند و کمتر کسی را می بینیم که بگوید ایران به خواسته هایش نرسید. پس انتقاد کنندگان مردم را تحقیر نکنند وبدانند امروز دنیا قبول کرده است که ایران مردمی منطقی‌، سیاستمدار و گفت‌وگومحور دارد.
وی اظهار کرد: دنیا اعلام کرده یک عامل جدید توانسته در مقابل قدرت زور ، قدرت اقتصاد و قدرت تبلیغات جهان نظراتش را به کرسی بنشاند، آن هم نه با جنگ و دعوا بلکه با توافق . این عظمت ملت ایران را نشان نمی دهد؟ منتقدین عزیز نظرات شما محترم است اما خواهشا پیروزی را به شکست تبدیل نکنید.
ظریف اظهار کرد: پس از روز توافق تمام قطعنامه ها قطع خواهد شد مگر اینکه توافق بهم بخورد که تمام کارهایی که کرده ایم بهم می خورد. آنچه مهم است این بوده که ما می خواستیم تاریخی دقیق مشخص کنیم که از آن تاریخ پرونده ایران دیگر در شورای امنیت نباشد. طبق برجام اگر اوایل مهر توافق به امضا برسد، ظرف ده سال پرونده ایران به طور کامل و قطعی در شورای امنیت بسته خواهد شد. البته در ذیل این ده سال آمده است که اگر آژانس زودتر به این نتیجه رسید که ایران به تعهداتش عمل کرده می‌تواند زودتر از زمان تعیین‌شده محدودیت موشکی و تسلیحاتی را بردارد.
وی در خصوص نقش اقتصاد مقاومتی دربرجام اظهار کرد: نکته مهم این است که برجام موانع اقتصاد مقاوتی را بردارد پس می‌توانیم با دست و دلی باز اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم و باز هم تکرار می کنم که برجام یک فرصت استثنایی و سیاسی و اقتصادی ایجاد کرده که با دیدن این فرصت می توانیم پیشرفت کنیم.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه تحریم‌ها ظرف دو یا سه ماه آینده برداشته می‌شود ادامه داد: مردم باید بدانند که منافع برداشتن تحریم‌ها از همان فردای اجرا مشخص نمی شود بلکه زمان می برد تا اتفاقاتی و تحولاتی در کشور رخ بدهد اما روند تسهیلات بانکی، تبادلات تجاری و زمینه های اقتصادی را تسهیل تر می‌کند و در واقع وزنه هایی که به دست و پای کشور بسته بودند باز می‌شود.
ظریف در خصوص بازگشایی سفارت انگلیس هم گفت: ما با همه کشورهای دنیا رابطه داریم و الزاما باز بودن سفارت به معنای نبود اختلافات نیست. انگلیسی ها خودشان سفارتشان را بسته اند و خودشان این تفکر را اصلاح کرده و دوباره باز کردند. البته ما باید به آن‌ها یادآوری کنیم که تروریسم و افراطی گرایی در منطقه نگران کننده است و اختلافات در مورد یمن، سوریه و عراق هم به آن‌ها در میان گذاشته ایم اما همین باز شدن سفارت یک باب مذاکره را باز کرد.
وی خاطرنشان کرد: همه تلاش کرده‌اند تا بتوانیم حجاج را به سرزمین وحی اعزام کنیم و بدانید که بیشترین تبادل مردمی بین ایران و عربستان در منطقه رخ می‌دهد و روابط سیاسی بین دو کشور وجود دارد. اما امیدواریم با انتخاب راه های معقول تر بتوانیم مشکلات پیش رو را حل و فصل کنیم.
منبع :افتاب

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم سیاسی واقتصادی

نامگذاری سال۹۸ توسط رهبر انقلاب اسلامی
رهبرمعظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۹۸ را سال رونق تولید نام گذاری نمودند
عملیات تروریستی اهواز کار کیست؟ الاحوازیه یا داعش؟
حمله تروریستی اهواز جان بیش از 25 نفر را گرفت، اما همچنان مشخص نیست کدام گروه تروریستی دقیقا پشت آن بوده است. تیراندازی صبح شنبه ۳۱ شهریور به مراسم رژه نیروهای نظامی در شهر اهواز باعث شهادت دست‌کم ۲۵ نفر شد و بیش از ۶۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.
علی اکبر صالحی :سرنوشت برجام باخطر مواجه است
معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی برجام را یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ های جهانی برشمرد و تصریح کرد: اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.
دادستان تهران: دستگیری دبیر انجمن واردکنندگان خودرو/ توقیف بیش از ۵ هزار خودرو در سلفچگان
دادستان تهران گفت: تنها در یک مورد در سلفچگان سه هزار و پانصد خودروی وارداتی که مربوط به یک شرکت است توقیف شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.