دکتررسول خضری:پیگیرعلت تاخیر درپرداختها هستم/ تعهد وزارت بهداشت جهت پرداخت هزینه درمان دانش آموزان شین آبادی

چاپ

رسول خضری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح وضعیت درمان دانش آموزان روستای شین‌آباد، گفت: حدود یک ماه گذشته جلسه ای با حضور رئیس تیم پزشکی این کودکان، هادی ایازی معاون وزیر بهداشت ودرمان به عنوان مسئول تام‌الاختیار وزیر در این زمینه، معاونان مالی و درمان وزارت بهداشت برگزار شد که در این جلسه آقای ایازی وعده پرداخت هزینه درمان معوقه این کودکان به بیمارستان را داد اما متاسفانه این منابع هنوز تحقق نیافته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بر اساس وعده ای که در گذشته داده شد می بایست هر سال یک میلیارد به بیمارستان فاطمه زهرای تهران برای هزینه درمان این کودکان پرداخت شود، تصریح کرد: این مبلغ در مدت اخیر پرداخت نشده است هرچند برای جبران کمبودهای تحمیل شده به این دانش آموزان باید هزینه درمان آنها به بیمارستان پرداخت شود.

وی افزود: توافق نامه ای در گذشته نیز امضا شد تا این دانش آموزان دغدغه روند درمان خود را نداشته باشند، این اقدام باید به نحو احسن انجام گیرد، البته در سال اول برای درمان سوختگی دانش آموزان شین‌آبادی یک میلیارد و نیم به بیمارستان مذکور پرداخت شد تا کار درمان این کودکان توسط پزشکان متخصص انجام گیرد و رزیدنت ها به امور آنها نپردازند.

خضری یادآور شد: بعد از پرداخت یک میلیارد و نیم در سال نخست می بایست سالانه نیز یک میلیارد هزینه درمان این کودکان به بیمارستان پرداخت شود، وزارت بهداشت و درمان نسبت به بیمارستان تعهداتی دارد لذا در صورت عدم پرداخت آنچه متعهد شده سبب دلسردی دانش آموزان شین آبادی می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیگیر وضعیت درمانی دانش آموزان آسیب دیده شین آبادی خواهم بود، گفت: با توجه به اهمیت موضوع همچنان پیگیر مسئله هستیم تا هزینه درمان این دانش آموزان پرداخت شد. در حقیقت رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت و درمان متعهد به کمک برای درمان این دانش آموزان شدند./