دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرنالوس و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی ایجانب رسول علی محیوب راه اندازی شده است با استعانت از درگاه ایزد منان و به حول و قوه الهی و کمک و مساعدت دوستان و به پشت گرمی کاربران و مخاطبان فعال و بزرگوارمان پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس را راه اندازی کردم گرچه هنوز در ابتدای راهم و نقص هایم بر داشته هایم می چربد اما بسیار امیدوارم که با دعای خیر شما و حمایت های بیدریغ اصحاب رسانه و فرهنگ شهرنالوس ومنطقه بتوانم رفته رفته بر نقاط قوت خود افزوده و داشته هایی قابل قبول برای مخاطبان خود عرضه بدارم نالوس باس برای اولین باردرشهرنالوس درقالب یک وبلاگ فعالیت خودرا آغاز نموده وهمیشه خودرامدیون حمایت مخاطبین خودمیداند منشور کاری پایگاه خبری تحلیلی نالوس باس این وب سایت که با مساعی علاقمندان به عرصه رسانه و مطبوعات پایه ریزی شده خود را متعهد به رعایت منشور کاری ترسیم شده با کمک دوستان می داند و در این مسیر گام برخواهد داشت. ۱-ما ازشهرنالوس ومنطقه .استان آدربایجان غربی خواهیم نوشت و از داشته هایش ما از ظرفیت ها وپتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه خواهیم گفت و خواهیم نوشت البته معرفی استعدادها مختص به معرفی داشته های طبیعی و تاریخی و گردشگری نبوده بلکه جایگاه ویژه ای برای سرمایه های انسانی شهرستان اشنویه وشهر نالوس باز خواهیم کرد با ذکر این نکته که چه انهایی که درجغرافیای منطقه ماندگار شده اند و چه انهایی که در جغرافیایی دیگر ساکن شده اند اما دل در گرو شهر و زادگاهشان دارند . ۲-ما خود را شرعا و قانوناموظف به رعایت قوانین و مقرارت مندرج و مصوب جمهوری اسلامی ایران دانسته و هر انکه خواهیم نوشت در چارجوب های تعیین شده خواهد بود. ۳-همواره تلاش خواهیم کرد تا ضمن پرداختن همه جانبه به مسائل سیاسی اجتماعی و فرهنگی شهر به خصوص در ایام پرهیاهوی انتخاباتی از ورود مصداقی به ان خودداری کنیم و در عین رعایت بی طرفی فعالانه ؛مسائل ریز و درشت انتخابات را رصد کنیم. ۴-۴-یکی از بخش های مهم پایگاه حبری تحلیلی نالوس باس بخش نظرات و حرف های مخاطبان فعالمان خواهد بود ما خود را متعهد به ایجاد فضایی برای همفکری گفتگو و تشریک مساعی همه سرابی ها دانسته اما از این بزرگواران نیز می خواهیم تا با رعایت مسائل قانونیُ شرعی و اخلاقی کلام و نوشته خود را با توهین و تهمت و پرداختن به نقاط مبهم و تاریک زندگی خصوصی افراد،آلوده نسازند ارادتمندشما رسول علی محبوب شماره تلفن تماس ۰۹۳۹۸۵۵۵۶۲۶و09145602660کانال تلگرام @naloosbas

Close
آخرین خبر با عنوان ، مرکز نیکوکاری خیّرین شهرنالوس افتتاح گردید در 1 ماه قبل منتشر شده است .
»   اجتماعی  »   تزریق تجهیزات و ماشین آلات به روستاها/ مدیران روستایی از انحراف منابع مالی جلوگیری کنند
738 views
۱ شهریور ۱۳۹۴ , ساعت ۲۰:۵۴
هوشنگ خندان

تزریق تجهیزات و ماشین آلات به روستاها/ مدیران روستایی از انحراف منابع مالی جلوگیری کنند

هوشنگ خندان دل از تجهیز روستاهای کشور به ماشین آلات و تجهیزات در ماه های آینده خبرداد و گفت: باید چارچوب های قانونی دقیق برای استفاده از این تجهیزات و امکانات تدوین شده و به طور مستمر پایش شوند.

هوشنگ خندان

هوشنگ خندان دل در گردهمایی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور که به میزبانی استانداری تهران در شهر اوشان، فشم و میگون برگزار شد افزود: برغم تمامی مشکلات و محدودیت های موجود، منابع قابل توجهی برای رفع مشکلات روستاها و توسعه این مناطق در سطح کشور اختصاص داده شده است.

معاون وزیر کشور همچنین از تزریق منابع مالی با هدف تجهیز روستاهای با جمعیت بالای ۵۰۰ نفر به ماشین آلات کشاورزی، راهداری و صنعتی خبر داد و اظهار کرد: رویکرد محوری وزارت کشور دراین بخش، توسعه درون زا و پایدار با هدایت روستاییان است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه دهیاری ها به منظور خدمات رسانی و رفع مشکلات روستاییان در روستاهایی با جمعیت مشخص تشکیل شده اند تصریح کرد: دهیاران تحت نظر شوراهای اسلامی روستاها انجام وظیفه می کنند.

خندان دل با اشاره به تلاش موثر دولت برای توسعه مناطق روستایی افزود: لایحه اصلاح وظایف دهیاری ها به دولت ارائه شده و اکنون در کمیسیون فرعی در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب نهایی آن در مجلس شورای اسلامی گام قابل توجهی در فرآیند توسعه مناطق روستایی کشور برداشته شود.

معاون وزیر کشور همچنین به وجود برخی مشکلات مرتبط با توسعه روستاها اشاره و اظهار کرد: منابع مالی که به دهیاری ها پرداخت می شود ابتدا در اختیار استانداری ها قرار گرفته و سپس براساس چارچوب مشخص به دهیاری ها پرداخت می شود که این روند برخلاف کمک دولت به شهرداری های کشور است که به صورت مستقیم انجام می شود.

وی از مدیران کل امور روستایی و استانداری های سراسر کشور خواست از انحراف منابع جلوگیری کرده و نسبت به هزینه کرد آنان در محل های قانونی دقت کافی داشته باشند.

وی از تجهیز روستاهای کشور به ماشین آلات و تجهیزات در ماه های آینده خبرداد و گفت: باید چارچوب های قانونی دقیق برای استفاده از این تجهیزات و امکانات تدوین شده و به طور مستمر پایش شوند.

معاون وزیر کشور با اشاره به تلاش های انجام شده برای جلوگیری از زمین خواری و تغییر غیر قانونی کاربری اراضی در مناطق روستایی نیز گفت: طرح هادی که توسط بنیاد مسکن در روستاها تدوین می شود باید راهنمای عمل و مورد توجه دهیاران باشد و مدیران کل امور روستایی با نظارت دقیق از چگونگی این طرح در روستاهای استان خود مطلع شوند.

خندان دل تصریح کرد: مقابله با زمین خواری از موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که البته وزارت کشور طی دو سال گذشته ستاد های مقابله با زمین خواری و جلوگیری از تغییر غیر قانونی اراضی را در استانداری های سراسر کشور ایجاد کرده است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بر لزوم تدوین آیین نامه ای در ارتباط با مصرف منابع مالی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منابع مالی تزریق شده به روستاها نسبت به سال های گذشته بسیار قابل توجه است باید در ارتباط با هزینه کرد درست آنها نهایت دقت صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه امری پیچیده است که صرفا از طریق تزریق منابع به دست نمی آید اما بدون استفاده از امکانات و منابع نیز امکان پذیر نیست.

خندان دل ابراز امیدواری کرد با تسریع در فرآیند توسعه روستاهای کشور بسیاری از ظرفیت های بخش قابل توجهی از جمعیت کشور که در روستاها زندگی می کنند شکوفا شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، نشست ملی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور با حضور سیدحسین هاشمی استاندار تهران در شهر اوشان، فشم و میگون آغاز شد.


منبع :ایسنا

موضوعات قالب خبری مکس نسخه چهارم اجتماعی

۱۰ مصدوم در آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره)
آتش سوزی آشیانه هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت.
رویکرد اقتصادی دولت تغییر کند/مجلس به تعطیلات نرود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که تیم و رویکرد اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفت: مجلس به جای تعطیلات جلسه بگذارد و از تیم های کارشناس خبره بهره ببرد.
اخطارسرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه به هنجارشکنی مراسم چهارشنبه سوری
سرهنگ حسین شهریار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اشنویه درگفتگو با مدیر سایت وکانال خبری نالوس باس ،با بیان اینکه برگزاری جشن‌های مختلف از جمله چهارشنبه سوری فرصتی برای ایجاد همدلی و افزایش تعامل اجتماعی است، افزود:
چرا رسانه‌هایمان چندان تاثیرگذار نیستند؟
رسانه‌ها نیز به همین صورت می‌توانند جریان بازدارندگی داشته باشند. همین که رسانه‌ها موضوعات را درست رصد و تحلیل کنند باعث می‌شود تا عده‌ای به خاطر ترس از برملا شدن دست به انجام هر کاری ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.